*

 

Amsterdam en Den Haag voor moratorium op doodstraf

Door: redactie − 24/01/07, 23:37

(Novum/AP) - De burgemeesters van Amsterdam en Den Haag hebben zich, samen met die van een groot aantal andere Europese steden, achter de campagne geschaard die Italië voert voor een wereldwijd moratorium op de doodstraf. Dat heeft de gemeente Rome woensdag bekendgemaakt.

Italië begon zijn campagne nadat de Iraakse oud-dictator Saddam Hussein op 30 december door ophanging ter dood was gebracht. Eerder slaagde Italië er niet in de Verenigde Naties aan te zetten tot actie tegen de doodstraf. die in geen enkel Europees land bestaat, maar wel in bijvoorbeeld de Verenigde Staten, Japan, China, Iran en Saudi-Arabië.

Al sinds 1999 baadt het Colosseum in Rome elke keer dat ergens in de wereld een doodvonnis wordt omgezet of een land de doodstraf afschaft 48 uur lang in goudkleurig licht. De andere steden die zich bij de campagne hebben aangesloten zijn Athene, Budapest, Dublin, Florence, Valletta, Londen, Ljubljana, Luxemburg, Madrid, Parijs, Riga, Sofia, Tallinn en Wenen. Ook de nieuwe secretaris-generaal van de VN, Ban Ki-moon, sprak zich woensdag uit voor een moratorium op de doodstraf.

mailIcon print |