*

 

Scholieren staken uit protest tegen tussenuren

Door: redactie − 22/09/07, 05:02

(Novum) - Bijna zeshonderd scholieren van het Markant College in het Brabantse Oudenbosch hebben vrijdagochtend enkele uren gestaakt uit protest tegen de vele tussenuren in hun lesrooster. De bovenbouw van de havo- en vwo-klassen heeft met pauzes meegerekend tot vijftien tussenuren per week. Bovendien zijn de leerlingen niet blij met de tiende uren, die duren van 16.10 uur tot 17.00 uur. Dat heeft locatiedirecteur Jacques Quaijtaal gezegd.

Alle scholieren van de bovenbouw weigerden om naar de les te gaan. Quaijtaal heeft de leerlingen in twee sessies toegesproken over de situatie. Na afloop bloedde de staking volgens hem dood. Een paar leerlingen zijn naar het gemeentehuis gegaan om hun beklag te doen bij de verantwoordelijk wethouder.

Het is de eerste keer dat een rooster op de school voor dergelijke problemen zorgt, zegt Quaijtaal. De vele tussenuren hebben volgens hem te maken met de verplichting om leerlingen langer les te geven. Vanaf dit jaar moeten scholieren 1040 uur les krijgen. Quaijtaal laat weten dat de school probeert een nieuw rooster te maken.

mailIcon print |