*

 

Meer getuigen fatale ovevral gehoord

Door: redactie − 04/09/07, 16:26

(Novum) - De rechtszaak tegen de twee hoofdverdachten van een overval op een avondwinkel in Amsterdam is aangehouden. In februari werd de eigenaar doodgeschoten bij de overval. Het duo dat wordt verdacht van het doodschieten van de 29-jarige Erkan Yildiz was dinsdag niet aanwezig. De zaak is aangehouden omdat de rechter-commissaris donderdag nog vier getuigen wil verhoren. Een vijfde getuige is spoorloos.

De gewapende overval op de avondwinkel La Nuit in Amsterdam-Noord vond plaats op 8 februari. Hierbij zouden een 25-jarige Zaandammer en een 22-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats hebben geschoten op de eigenaar van de winkel aan de Waddenweg. Ze zouden de Amsterdammer van zijn ketting hebben beroofd.

Het slachtoffer had twee dagen daarvoor in het televisieprogramma Premtime nog geklaagd over het geweld in zijn zaak. La Nuit was in anderhalf jaar drie keer het doelwit geweest van een poging tot een overval. Een zwager van Yildiz werd in een voet geschoten toen hij een overvaller achterna ging. In de uitzending hield Yildiz een pleidooi voor een wapenvergunning voor winkeliers. "Oog om oog, tand om tand, gewoon een pistool hier", zei hij. "Ik heb wel mijn maatregelen getroffen. Meer kan ik er niet over zeggen."

In maart hield de politie in Zaandam, Amsterdam en op het eiland Sint Maarten drie mannen en een vrouw aan. De vrouw werd vervolgens vrijgelaten.

Het Openbaar Ministerie liet dinsdag weten dat de twee verdachten een overval met dodelijke afloop en het bedreigen van een medewerker ten laste wordt gelegd. Ook wordt een van de twee beschuldigd van het bezit van een vuurwapen. De rechter sprak de hoop uit dat de inhoudelijke behandeling in november plaatsvindt.

Nabestaanden van het slachtoffer kwamen na afloop van de zitting verhaal halen bij de officier van justitie. Ze waren boos dat ze achter een glazen wand hadden moeten plaatsnemen.

mailIcon print |