(Novum) - De directeur van de regionale ontwikkelingsmaatschappij Liof in Limburg moet door hem ontvangen vergoedingen terugbetalen. Volgens Tweede Kamerlid Charlie Aptroot (VVD) heeft directeur Jerome Verhagen zichzelf ten onrechte extra laten betalen voor werk dat deel uitmaakt van zijn gewone werkzaamheden als directeur van Liof, een aan het ministerie van Economische Zaken gelieerde organisatie. Het ministerie is grootaandeelhouder in de maatschappij.
Verhagen hield als commissaris toezicht bij bedrijven waar Liof geld in investeerde en liet zich daarvoor uitbetalen. De kwestie kwam dinsdag aan het licht toen Het Financieele Dagblad er aandacht aan besteedde. Volgens Aptroot vloeiden Verhagens werkzaamheden als toezichthouder voort uit zijn functie als directeur van Liof. De liberaal wil nu dat minister van Economische Zaken Maria van der Hoeven (CDA) een eind maakt aan de handelswijze van Verhagen. Inmiddels door hem ontvangen vergoedingen moet hij terugbetalen, stelt Aptroot.
Verhagen heeft al laten weten dat de afspraken over zijn commissarisvergoedingen gemaakt zijn bij zijn aantreden als directeur van Liof. Hij vindt niet dat hij verwijtbaar heeft gehandeld.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.