*

 

Nederlandse militairen gaan leger Burundi helpen

Door: redactie − 26/06/08, 23:59

(Novum) - Nederland gaat helpen bij het opleiden van militairen en politiemensen in Burundi. Minister voor Ontwikkelingssamenwerking Bert Koenders (PvdA) en Minister van Defensie Eimert van Middelkoop (ChristenUnie) hebben donderdag een overeenkomst gesloten met de regering van het Afrikaanse land.

Volgens Van Middelkoop zijn het leger en de politie in Burundi vaak niet op hun taak voorbereid, omdat ze onvoldoende zijn getraind en niet het benodigde materieel hebben. "Nederland ziet de noodzaak en de mogelijkheden om hierin verbetering te brengen."

Nederlandse militairen helpen de krijgsmacht en politie met een hervormingsprogramma. Doel van het programma is ondermeer om voormalige rebellen te integreren in de nationale krijgsmacht en politie. Met Nederlands ontwikkelingsgeld wordt ook een aantal kazernes opgeknapt.

"Het land is geteisterd door een jarenlange burgeroorlog tussen Hutu's en Tutsi's, waar honderdduizenden mensen het slachtoffer van zijn geweest", aldus Koenders. "Er is nu eindelijk hoop op duurzame vrede."

mailIcon print |