De Algemene Rekenkamer moet een onderzoek instellen naar vergoedingen aan Nederlanders die werken bij internationale organisaties, zoals de Verenigde Naties.
(ANP) - Een brede Kamermeerderheid stemde dinsdag met dit voorstel van PvdA en ChristenUnie in, alleen het CDA had er geen behoefte aan.
Aanleiding voor het onderzoek is de affaire die ontstond toen bleek dat oud-minister Eveline Herfkens (PvdA, ontwikkelingssamenwerking) jarenlang een huurvergoeding van de Nederlandse Staat ontving terwijl dit in strijd was met de regels van de Verenigde Naties waar zij in dienst was.
De Kamer wil dat de Rekenkamer per ministerie uitzoekt welke vergoedingen er worden verstrekt aan Nederlanders in dienst in het buitenland en of die betalingen wel volgens de regels zijn.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.