(Novum) - De Tweede Kamer neemt geen genoegen met de uitleg van minister voor Jeugd en Gezin André Rouvoet (ChristenUnie) over de hoge salarissen die in de jeugdzorg worden betaald. Dat bleek donderdag tijdens een debat tussen Rouvoet en de Kamer.
Uit onderzoek van RTL Nieuws bleek onlangs dat tientallen interim-managers in de jeugdzorg twintig- tot dertigduizend euro per maand kosten. Ook zouden directeuren die wegens falend management moeten aftreden, vaak tonnen aan vertrekpremies meekrijgen.
Rouvoet zei in de Kamer 'in eerste instantie geschrokken te zijn van de bedragen'. "Maar inmiddels heeft zich het beeld vastgezet: er verdwijnen dus tonnen in de zakken van die mensen. Dat is niet helemaal terecht. Een groot deel van het geld gaat naar de bureaus waar de interim-managers werken." Bovendien zijn interim-managers soms nu eenmaal nodig, zei Rouvoet. "Als er iemand vertrekt, kan een professionele organisatie geen gat laten vallen. Goed management is een voorwaarde." Ook vertrekpremies zijn volgens de minister vaak onvermijdelijk.
De Balkenende-norm van zo'n 170 duizend euro gaat wat Rouvoet betreft wel gelden voor de jeugdzorg, maar alleen voor managers in vaste dienst. Interim-managers vallen er niet onder. Rouvoet zei dat niet hij, maar de provincies gaan over de vergoedingen die de interim-managers krijgen.
De Kamer vindt dat onbevredigend. "De minister gaat hier te soepel mee om", zei PvdA-Kamerlid Samira Bouchibti. Volgens PVV-Kamerlid Fleur Agema is het hoog tijd dat Rouvoet 'met zijn vuist op tafel slaat'. Volgens Agema moet er een 'halve Balkenende-norm' gaan gelden voor de jeugdzorg. "Dat moet genoeg zijn. Het gaat hier om publiek geld en het gaat hier om de zorg voor kinderen."
De Kamer wil nu van Rouvoet weten hoe het precies zit met de vergoedingen van interim-managers en de vertrekpremies voor falende bestuurders. Rouvoet beloofde dat te zullen uitzoeken. Binnenkort gaat het debat verder.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.