*

 

Kort geding om vervolging illegale abortus

Door: redactie − 18/01/08, 15:35

(Novum) - De vrouw die in november werd opgepakt omdat ze in Spanje een illegale abortus zou hebben laten plegen, eist in een kort geding van het Openbaar Ministerie dat het stopt met haar vervolging. Dat zegt haar advocaat Gerard Spong, die verwacht dat de zitting over een week of twee plaatsvindt.

Het OM in Den Bosch zegt dat het onderzoek nog loopt en dat dus nog niet zeker is of ze wordt vervolgd. Een kort geding lijkt daarom voorbarig. "De advocaat zal zijn redenen hebben, dat wachten we af", zegt een woordvoerder. De vrouw is voor het OM nog steeds verdachte. Het verwacht het onderzoek over een week of twee af te ronden, waarna wordt besloten of ze wordt vervolgd.

De vriend van de vrouw stapte naar de politie toen hij merkte dat zijn vriendin na zeven maanden zwangerschap niet meer zwanger was. Zijn vriendin had hem verteld dat ze in het ziekenhuis was bevallen van een dode baby. Dat bleek niet waar te zijn. De politie startte een onderzoek, waarna de vrouw vier weken de cel in moest. De vrouw, die de Nederlandse en Marokkaanse nationaliteit heeft, mag het land niet verlaten.

De vrouw heeft op 7 november in de Spaanse abortuskliniek Ginemedex in Barcelona abortus laten plegen. Zij was toen ruim 27 weken zwanger van een gezond kind. Het blijft onduidelijk waarom de vrouw zich heeft laten aborteren. Haar omgeving zegt niet de indruk te hebben dat zij het kind niet wilde hebben. Het OM verdenkt haar van moord op haar ongeboren kind of kindermoord.

mailIcon print |