*

 

Veertig procent ontevreden over Belastingtelefoon

Door: redactie − 01/03/08, 06:56

(Novum) - Ruim vier op de tien Nederlanders vindt de dienstverlening van medewerkers van de Belastingtelefoon onvoldoende tot slecht. Ongeveer 18 procent is wel te spreken over de service. Dat schrijft De Telegraaf zaterdag op basis van een enquête onder ruim 1200 respondenten.

Twaalf procent zegt de huur- of zorgtoeslag niet op tijd te ontvangen. Van de ondervraagden vindt 36 procent dat deze toeslagen door een andere overheidsinstantie moeten worden uitgekeerd.

De helft heeft wel eens bewaarschrift ingediend. Bijna drie op de tien Nederlanders moeten langer dan een half jaar op een antwoord wachten. Sinds 1 januari van dit jaar moet de Belastingdienst binnen acht weken op een bezwaarschrift reageren, schrijft de krant. Een op de vijf respondenten zegt financiƫle schade te hebben opgelopen door de werkwijze van de Belastingdienst.

Woensdag werd bekend dat alle digitale aangiften van inkomsten die tot afgelopen vrijdag zijn ontvangen door de Belastingdienst opnieuw moeten worden ingediend. Het gaat om circa 730 duizend belastingopgaven die door een technische fout onbruikbaar zijn geworden. Staatssecretaris van Financiƫn Jan Kees de Jager (CDA) gaf daarop opdracht tot reorganisatie van het automatiseringscentrum van de Belastingdienst in Apeldoorn. Nog geen jaar geleden noopten problemen bij de fiscus De Jager al tot ingrijpende maatregelen. Er moest extra mankracht aan te pas komen om moeilijkheden bij het afhandelen van de zorg- en huurtoeslagen te verhelpen.

mailIcon print |