IJSSELSTEIN (ANP) - Op een veiling in IJsselstein is zaterdag een munt uit 1634 voor 80.000 euro verkocht. De Munten- en Postzegel Organisatie spreekt van een recordbedrag. ,,Nooit eerder bracht een munt op een Nederlandse veiling zo veel geld op'', zei woordvoerder Jacco Scheper.
De munt is geslagen in Braunschweig (Duitsland) en weegt 230 gram, wat erg zwaar is voor een geldstuk. ,,De waarde van het materiaal waarvan de munt is gemaakt was destijds even hoog als de waarde die de munt representeerde, namelijk acht daalders'', aldus Scheper.
Een Duitse verzamelaar heeft het geldstuk nu in zijn bezit. De vorige eigenaren, een Rotterdams echtpaar, had tot voor kort geen idee dat de munt zo veel geld waard was. ,,Ze dachten dat het een waardeloze penning was'', meldde Scheper. ,,Tot ze hem laatst lieten taxeren door ons.''
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.