Staatssecretaris Jack de Vries (defensie) heeft formeel geen steun nodig van de Kamer om twee testtoestellen van de Joint Strike Fighter (JSF/F-35) aan te schaffen.
Dat zei de staatssecretaris woensdagavond tijdens de schorsing van het JSF-debat. Maar, vervolgde De Vries, in een parlementaire democratie luister je als bewindspersoon naar de mening van de Kamer. En als die in een motie wordt vervat, is dat reden voor overleg binnen het kabinet. Ook zei hij zijn verdediging niet te zullen voeren op formele gronden maar op de inhoud.
In zijn brief van 16 januari over de aanschaf van de test-JSF's, schreef de staatssecretaris al dat dit besluit „met de ondertekening van het contract zal worden geĆ«ffectueerd na overleg met uw Kamer over de kandidatenevaluatie.”
De Vries benadrukte dat de bestelsystematiek van het JSF-programma vereist dat Nederland twee toestellen aanschaft om mee te kunnen doen aan de JSF-testfase. Dit jaar moet het eerste toestel worden gekocht en volgend jaar het tweede.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.