DEN HAAG (ANP) - De SP en PVV willen in een wet regelen dat bonussen bij bedrijven die staatssteun krijgen, zeer zwaar belast worden. Ze vinden dat minister Wouter Bos van Financiƫn moet regelen dat bonussen voor bankiers van bijvoorbeeld ING en Aegon desnoods volledig worden afgeroomd.
,,Zolang een bedrijf ook maar 1 cent krijgt van de overheid, mag niemand een bonus ontvangen'', zei PVV-leider Geert Wilders vrijdag. Hij eist dat Bos dit regelt in een spoedwet. Weigert de minister, dan zal de PVV met een initiatiefwetsvoorstel komen.
De SP stelt dat hier voor Bos een mogelijkheid ligt om zijn klaagzang over de bonuscultuur daadkrachtig aan te pakken. ,,Hij kan er zelf iets aan doen door met zo'n wet te komen'', aldus Tweede Kamerlid Ewout Irrgang.
De oppositiepartijen hebben zich laten inspireren door de Verenigde Staten. Daar heeft het Huis van Afgevaardigden een wet aangenomen die bonussen bij bedrijven met veel staatssteun zwaar belast.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.