*

 

PvdA wil opheldering over 'MIVD-rel'

ANP − 27/01/09, 16:44

DEN HAAG (ANP) - De PvdA wil opheldering van de ministers van Defensie en Binnenlandse Zaken over het conflict dat Defensie heeft met twee medewerkers van de Militaire Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (MIVD). Dat blijkt uit schriftelijke vragen die de PvdA dinsdag naar de ministers heeft gestuurd.

De partij wil de uitkomsten weten van een geheim onderzoek dat de commissie onder leiding van de Noord-Hollandse Commissaris van de koningin Harry Borghouts vorig jaar heeft verricht en een onderzoek dat de Commissie van Toezicht van de inlichtingen- en veiligheidsdiensten nu uitvoert.

Volgens De Telegraaf, die zondag over de zaak schreef, waren de twee medewerkers met een uiterst geheime inlichtingenoperatie bezig in het Midden-Oosten en worden ze door de MIVD beschuldigd van corruptie en contacten in het criminele milieu. In het rapport van Borghouts zou stevige kritiek staan op topambtenaren van Defensie. Intern onderzoek naar het optreden van de twee medewerkers zou niet goed zijn uitgevoerd.

mailIcon print |