Dan de Kok wil Afrikaanse jongeren bijeen brengen om de problemen op het continent te helpen oplossen.
Afrika ging Dan de Kok al langer aan het hart. „Je ziet dat het sturen van geld, kleding en voedsel maar weinig verandert.” Tot hij een paar weken terug las over The Elders, een groep wijze Afrikanen, onder wie Nelson Mandela, Kofi Annan en Desmond Tutu, die zich hebben verenigd om Afrika te helpen.
„Een fantastisch initiatief en ik wist meteen wat ik ging doen, namelijk daartegenover The Young and Wise oprichten. Want er zullen ongetwijfeld ook jonge mensen in de Afrikaanse landen zelf zijn die een zinnige bijdrage kunnen leveren.”
De Kok (38) woont in hartje Amsterdam, is communicatietrainer en geeft cursussen. „Ik heb het geluk dat ik genoeg verdien om dit soort dingen te kunnen doen. Zo heb ik hier ook gratis trainingen gegeven aan een moskeebestuur in mijn buurt.”
Al in juni vertrekt hij naar Malawi. „Dat is een ’makkelijk’ land, voor Afrikaanse begrippen. Het is er politiek rustig. In twee weken tijd willen we twaalf mensen onder de veertig bijeen brengen die problemen in hun land helpen oplossen.”
Hij wil gaan zoeken op universiteiten, maar ook via via in dorpen, naar open mensen, ’die goed in hun kracht staan, met energie, tijd en compassie’. De jongeren gaan nadenken over honger, ziekte, oorlog, water en onderwijs en zullen met financiĆ«le steun van The Young and Wise daar waar ze kunnen actie ondernemen, hoopt De Kok.
Hij neemt een bevriende cameraman mee. De documentaire gebruikt hij voor fondsenwerving. „Ik heb ook The Elders zelf gemaild. Ze steunen het initiatief, schreven ze terug.”
Zijn ideaal is om op deze manier alle 52 Afrikaanse landen af te gaan. Allemaal zullen ze regelmatig samenkomen. Uiteindelijk hoopt hij ook op een ontmoeting tussen alle jonge en de oude wijzen. „Ambitieus? Mijn insteek is groot denken, dan kan het altijd nog kleiner.”
www.theyoungandwise.com
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.