*

 

'Plan nodig voor opvang miljoenen klimaatvluchtelingen'

ANP/ Redactie − 28/10/11, 15:15
Inwoners van Bangkok waden door de overstroomde straten in de stad. © ap

De wereld moet tijdig plannen maken voor de miljoenen klimaatvluchtelingen in de komende jaren, aldus een panel van experts gisteren in tijdschrift Science.

Als de temperatuur in de wereld stijgt, zoals verwacht, met 4 graden Celsius in deze eeuw is het onvermijdelijk dat miljoenen mensen op een andere plaats moeten gaan wonen. De opwarming heeft enorme invloed op de beschikbaarheid van water, landbouw, ecosystemen en zeeniveau, wat van belang is voor de woonplaats van veel mensen.

'Gaan we gewoon reageren op de volgende noodoproep of gaan we ons goed voorbereiden? Dan kunnen we een noodsituatie voorkomen en geld besparen', zei hoofdauteur Alex de Sherbinin van The Earth Institute aan de Columbia University in New York.

Chinees voorbeeld

De verhuisplannen kunnen volgens hem afgekeken worden van eerdere acties om bevolkingsgroepen te verplaatsen, bijvoorbeeld voor allerlei grote projecten. Zo moesten in China 1,25 miljoen mensen verhuizen voor de Drieklovendam.
mailIcon print | |
<spring:message code='commonMessages.loading' />