*

 

Een onverzadigbaar publiek

Nilofar Sarwar − 22/11/11, 21:39
© afp

weblog In een stad waar bijna iedereen of een appartement deelt of in een piepklein huisje woont omdat de huur exorbitant hoog is, is het niet gek dat het leven zich vooral buiten de deur afspeelt. En dat leven buiten de deur moet wel gevuld zijn met allerlei hippe activiteiten, want verveling is onacceptabel.

New York is ook wel een stad waar verveling je bijna onmogelijk wordt gemaakt. De stad is constant in beweging en er zijn altijd nieuwe activiteiten en bezienswaardigheden. Dat is niet beklagenswaardig maar toch heeft een stad waar je je niet kunt vervelen ook een keerzijde.

Omdat ik hier pas maar een paar maanden zit en nog maar een maand te gaan heb, word ik soms bijna onrustig van alles dat er nog te doen valt. Soms krijg je het gevoel dat ook jij constant in beweging moet blijven wil je niet al te ver achter lopen op de stad.
 
Het ongeëvenaard hoge aanbod aan activiteiten leidt er ook toe dat het altijd maar 'gekker' moet en dat het publiek constant gestimuleerd moet worden. Het gevolg daarvan is dat je een onverzadigbaar publiek creëert. Je kunt het zo gek niet bedenken en het wordt aangeboden. Cafés en restaurants, waar de meeste New Yorkers hun tijd schijnen door te brengen, zijn een voordehand liggend voorbeeld van waar onverzadigbaarheid toe kan leiden.

Zo zijn er restaurants te vinden waar alles in de kleur rood is gedecoreerd, of waar al het eten 'rauw' is, of cafés waar alleen Beatles muziek wordt gedraaid. Dit soort 'gespecialiseerde' tenten zijn er ook wel in Nederland te vinden, maar op veel kleinere schaal en als ze er zijn worden ze toch wel als excentriek beschouwd. In New York is het aan de orde van de dag.

Maar waar echt op wordt gekickt, is exclusiviteit. In dat kader zijn 'geheime' bars, ook wel 'speakeasy' genoemd, erg populair. Deze bars waren ontstaan in de periode van de prohibition en het spannende imago uit die tijd trekt mensen nog steeds aan. Vaak zijn deze geheime bars helemaal niet zo'n groot geheim maar dat imago wordt wel graag uitgedragen om meer publiek te trekken. Immers, het publiek is verwend en de concurrentie is moordend.

In een stad waar letterlijk de hele wereld is vertegenwoordigd (immers, VN hoofdkwartier staat op Manhattan) is het moeilijk om origineel te zijn. En originaliteit is een groot goed in een stad waar de algemene houding is: 'gezien, gedaan'. Het schijnt belangrijk te zijn om met je houding, met je kledingstijl, met je keuze van bars en restaurants een statement te maken. Zelfs cafes die er heel 'gewoontjes' uit zien, schijnen een statement te willen maken: wij zijn lekker normaal.

Na afgegeven te hebben op een constante druk om een statement te maken, zou het ongepast zijn om deze blog met een statement te eindigen. Het enige dat gezegd kan worden is dat het soms ook gewoon erg fijn kan zijn om niet achter de stad te hollen maar even te stoppen en de stad vriendelijk te laten passeren.

Nilofar Sarwar

De 22-jarige Nilofar Sarwar woont en studeert sinds 2010 in Shanghai waar zij het MA programma 'Chinese Politics and Diplomacy' volgt. Sinds augustus 2011 heeft ze Shanghai tijdelijk ingeruild voor een stage bij de Nederlandse Permanente Vertegenwoordiging bij de Verenigde Naties in New York. Daar zet ze zich met name in voor de derde commissie van de Algemene Vergadering en houdt ze zich bezig met mensenrechten.



mailIcon print | |

Plaats een reactie!

Deel jouw mening met de andere bezoekers

Aan het laden ...
<spring:message code='commonMessages.loading' />