*

 

Autobomaanslagen in Bagdad; zeker 43 doden

Door: redactie − 17/08/05, 19:04

(Novum/AP) - Drie gecoördineerde autobomaanslagen in het centrum van Bagdad hebben woensdag aan 43 mensen het leven gekost. Nog eens 89 mensen zijn gewond geraakt, aldus de politie.

In minstens twee gevallen was er sprake van een zelfmoordaanslag. De eerste bomauto werd door de bestuurder tot ontploffing gebracht voor het busstation al-Nahda. De aanslag was gericht tegen politieagenten. Even later ontplofte ook in het station, waar bussen klaarstonden om passagiers op te pikken, een autobom. Zeker twee bussen werden verwoest. Volgens de politie was de aanslag gericht tegen bussen die Amarah en Basra, twee sjiitische steden in het zuiden, als eindbestemming hadden. De derde bomauto werd door de bestuurder tot ontploffing gebracht bij het al-Kindiziekenhuis, op het moment dat daar gewonden van de eerdere aanslagen werden binnengebracht.

Behalve drie bussen werden bij de aanslagen op het busstation nog twaalf voertuigen verwoest, waaronder drie politieauto's.

mailIcon print |