*

 

Albert Heijn legt yams in de schappen

Van onze redactie economie − 17/08/05, 14:39

Kikkererwten, yams en Surinaams maïsmeel. Bij marktleider Albert Heijn liggen deze producten sinds kort in de schappen. De supermarktketen opent daarmee de aanval op de allochtone buurtwinkeltjes.

Albert Heijn probeert alsnog een graantje mee te pikken van de markt die andere supermarkten al lang geleden ontdekten. Zo stonden bijvoorbeeld al tien jaar geleden ’allochtone producten’ op de schappen van het Konmarfiliaal in de Haagse Schilderwijk. Ook Laurus-dochter Edah (’lekker en laag’) wil meer allochtone producten gaan voeren en vorige maand nog introduceerde de Vomar een halal-corner, waar moslims producten kunnen kopen die bereid zijn volgens de richtlijnen van de Koran.

Ook marktleider Albert Heijn zal zijn exotische producten vooral presenteren in wijken waar veel Turken, Marokkanen en Surinamers wonen, zegt Els van Dijk, woordvoerster van Albert Heijn Nederland. Het bedrijf wil daarmee de lokale klantenkring uitbreiden.

,,Het gaat nu nog om een proef”, benadrukt Van Dijk. ,,We kijken of het lokaal aanslaat.’’ De prijzen zullen volgens Van Dijk niet veel verschillen van die in de buitenlandse buurtsupers.

De supermarktketen is sinds kort bezig met een ’herpositionering op de markt’. ,,Dat betekent dat de klant centraal staat. In sommige wijken wonen bijvoorbeeld veel gezinnen. Daar koopt Albert Heijn meer luiers in dan in andere wijken. In Buitenveldert (Amsterdam, red.) verkopen we koosjere producten aan de joodse consumenten die daar wonen.”

,,Het verbaast me niks dat supermarkten zich meer gaan richten op allochtonen”, zegt Laurens Sloot van het Erasmus food-management Instituut. ,,Het is normaal dat supermarkten luisteren naar de wensen van de consument.”

Ze spelen in op de lokale behoeften van de klant, benadrukt Sloot. Hij geeft een paar voorbeelden: ,,Neem Bavaria, afkomstig uit Brabant. Het biermerk is in deze provincie marktleider, maar in Friesland zie je bijna geen Bavaria in de winkels. Zelfs McDonald’s heeft niet in elk land dezelfde hamburgers. In India bijvoorbeeld verkoopt de fast-foodketen echt geen rundvlees.”

Volgens Sloot is onder de allochtone consument dezelfde ontwikkeling zichtbaar als onder autochtone klanten. ,,Ook allochtonen willen snel boodschappen doen in de supermarkt. Dat betekent dat ook de islamitische slager en Turkse bakker het straks afleggen tegen de supermarkten.”

mailIcon print |