(Novum/AP) - Het Franse FC Nantes heeft coach Serge le Dizet woensdag de laan uitgestuurd. Tegenvallende resultaten zijn de reden van het ontslag. Nantes werd dinsdag door Toulouse met 2-0 uitgeschakeld in de bekerstrijd en staat één na laatste in de Ligue 1.
Achtvoudig landskampioen Nantes kwam er dinsdag in het bekerduel tegen Toulouse niet aan te pas. Supporters gooiden uit frustratie hun shirts het veld op en floten het team van Le Dizet uit. Velen verlieten voortijdig Stade de La Beaujoire. In de competitie maakte Nantes zonder een zege ook al geen indruk.
"We hebben de alarmfase bereikt," zei voorzitter Rudi Rousillon over het ontslag. "Ik dacht niet dat we op dit punt zouden belanden, maar zo kon het niet doorgaan." Assistent-coach Georges Eo neemt het hoofdtrainerschap van Le Dizet voorlopig over. "Het is de meest logische oplossing. Hij kent de club erg goed."
De 42-jarige Le Dizet werkte vanaf begin 2005 bij Nantes. Sinds zijn aantreden vertrok een aantal sleutelspelers naar de concurrentie. Zo verruilde goalkeeper Mickaël Landreau Nantes aan het einde van het seizoen voor Paris Saint-Germain. Nantes won de Franse landstitel vijf jaar geleden voor het laatst. Daarna was Olympique Lyon telkens de sterkste.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.