*

 

Vredesbemiddelaar Sri Lanka vermoord

Door: redactie − 12/08/06, 22:18

COLOMBO (ANP) - Een Srilankaanse regeringsfunctionaris die een belangrijke rol speelde in het in het slop geraakte vredesoverleg met de rebellenbeweging Tamil Tijgers (LTTE) is zaterdag in zijn huis in hoofdstad Colombo doodgeschoten. Dat heeft de Srilankaanse politie laten weten.

De doodgeschoten Ketheesh Loganathan was plaatsvervangend hoofd van het Vredessecretariaat van de regering. President Mahinda Rajapakse gaf de Tamil Tijgers de schuld van de liquidatie. De LTTE heeft de verantwoordelijkheid voor de moord niet opgeëist.

Tussen de Tamil Tijgers en regeringstroepen braken zaterdag eerder op de dag hevige gevechten uit. Volgens een legerwoordvoerder zijn 27 militairen omgekomen en tussen de honderd en 150 rebellen. De gevechten braken uit toen de Tamil Tijgers bunkers van het leger aanvielen op het noordelijke schiereiland Jaffna. Ook bestookten zij de noordelijke kust vanuit de zee.

mailIcon print |