*

 

Hogeropgeleiden smeerlappen met vaatdoek

Door: redactie − 03/07/06, 12:16

DEN HAAG (ANP) - Hogeropgeleiden zijn de grootste smeerlappen als het om het gebruik van de vaatdoek gaat. Maar liefst 35 procent gebruikt het doekje ook om vlekken van de vloer te verwijderen en vergroot daarmee het risico op besmetting met bacteriën.

Van de lageropgeleiden maakt slechts 17 procent zich daar schuldig aan. Dat blijkt uit een onderzoek onder ruim vierhonderd Nederlanders in opdracht van het Voedingscentrum.

In een zomercampagne ter verbetering van de hygiëne in de keuken verklaart het centrum de oorlog aan de vieze vaatdoek, liet het maandag weten. Uit het onderzoek blijkt dat 60 procent niet dagelijks de vaatdoek vervangt, zoals eigenlijk zou moeten. Daardoor verzamelen zich onnodig veel bacteriën op het aanrecht.

Jaarlijks lopen ongeveer een half miljoen mensen een voedselvergiftiging op. Het aantal besmettingen vertoont in de zomermaanden een piek. Een eenvoudige maatregel om het gevaar te verkleinen, is de vaatdoek elke dag op 60 graden te wassen.

mailIcon print |