AMSTERDAM (ANP-AFX) - De belangrijkste beursgraadmeters in Europa schommelden maandagochtend, na een hogere opening rond het slot van vrijdag. Ze hadden moeite met het kiezen van een eenduidige richting na het lagere slot van Wall Street vrijdag en de hogere standen op de Aziatische aandelenmarkten.
Na drie kwartier handel stond de AEX, de hoofdindex in Amsterdam, 0,1 procent boven het slot van vrijdag op 440,84 punten. Ook de beurs in Londen ging 0,1 procent vooruit, maar Frankfurt en Parijs verloren respectievelijk 0,1 en 0,3 procent.
Van Lanschot Bankiers, genoteerd aan de lokale markt, mocht zich winnaar noemen op het Damrak met een koerssprong van 4,8 procent nadat ING een koopadvies voor het aandeel had gegeven. Volgens ING waait er een nieuwe wind door het bedrijf die voor een hoge waardering gaat zorgen.
Vedior
Bij de hoofdfondsen in Amsterdam ging het uitzendconcern Vedior aan kop met een koerswinst van 1,1 procent. De laatste plaats werd ingenomen door het vastgoedfonds Rodamco Europe met een daling van 0,7 procent.
Bij de middelgrote fondsen waren de koersuitslagen groter. Bouwbedrijf BAM ging 3,6 procent vooruit, waarmee het op de eerste plek stond, terwijl staalconcern Corus onderaan bungelde met een verlies van 1,5 procent.
Op de valutamarkt noteerde de euro 1,2780 dollar, tegen 1,2775 dollar bij het slot van de Europese handel op vrijdag.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.