*

 

Kamp wordt 'doodmoe' van Pechtold

Door: redactie − 03/07/06, 08:42

(Novum) - Minister van Defensie Henk Kamp (VVD) wordt doodmoe als hij terugdenkt aan de vergaderingen met de afgetreden minister voor Bestuurlijke Vernieuwing Alexander Pechtold (D66). Dat schrijft Kamp in zijn weblog. Hij reageert daarmee op een interview met Pechtold dat het NRC Handelsblad zaterdag publiceerde. Daarin stelde Pechtold dat CDA en VVD niet langer afhankelijk wilden zijn van de steun van D66.

Volgens Kamp was de coalitie niet afhankelijk van de steun van D66 en maakte de partij volwaardig deel uit van de coalitie. Pechtold suggereert in het interview dat de VVD en het CDA niets hebben gedaan om te voorkomen dat het kabinet zou vallen. De coalitiepartijen zouden al langer van plan zijn geweest na een val van het kabinet verder te regeren met steun van de LPF. Volgens Kamp is daarvan nooit sprake geweest en wilden de liberalen en de christendemocraten met D66 doorregeren tot de verkiezingen in mei.

Kamp zegt er nooit rekening mee te hebben gehouden dat D66 het kabinet zou 'opblazen'. Dat gebeurde nadat de D66-fractie haar vertrouwen in het kabinet had opgezegd. De partij deed dit na de weigering van het kabinet zijn steun voor minister voor Vreemdelingenzaken en Integratie Rita Verdonk (VVD) in te trekken.

mailIcon print |