*

 

Beleggers dumpen Laurus

Door: redactie − 05/09/06, 13:24

AMSTERDAM (ANP) - Supermarktconcern Laurus was dinsdagmiddag de gebeten hond op het Damrak. De koers van het aandeel noteerde bijna 11 procent lager bij zeer hoge volumes. Aan het einde van de ochtend stond er zelfs een min van 15,5 procent op de borden.

Maandag verloor het fonds ook al ruim 6 procent. Analisten die Laurus volgen kunnen geen andere aanleiding voor de koersdaling vinden dan de afwaarderingen die het aandeel de afgelopen twee dagen kreeg van diverse zakenbanken en beleggingsinstellingen.

Dinsdag meldde ook de Franse zakenbank Chevreux dat het Laurus op zijn verkooplijst had gezet. De zakenbank stelde verder het koersdoel drastisch naar beneden bij, tot 1,55 euro. Chevreux sprak verder de verwachting uit dat Laurus te kampen kan krijgen met een negatief eigen vermogen.

Indexen

De AEX-index, de belangrijkste graadmeter in Amsterdam, liet na het middaguur een min van 3,97 punten (0,8 procent) zien op 469,61 punten. De AEX bestond toen louter uit dalers. De graadmeter voor middelgrote fondsen, de MidKap-index, stond 4,36 punten (0,7 procent) lager op 587,85 punten. De beurzen in Parijs, Frankfurt en Londen lieten dalingen van tussen de 0,4 en 0,9 procent op de borden noteren.

Getronics was de grootste daler onder de hoofdfondsen en moest een verlies van 3,5 procent toestaan. Kredietbeoordelaar Standard & Poor's (S&P) had dinsdag de kredietwaardigheid van Getronics verlaagd. S&P voorziet onzekerheden en lagere marges op de markten waarop Getronics actief is.

Draka

Kabelproducent Draka presenteerde zijn resultaten over het eerste halfjaar. Het bedrijf kwam met een nettowinst van 17,1 miljoen euro en een omzet van 1,2 miljard. De resultaten kwamen net iets boven de ramingen van analisten uit. Draka profiteerde hoofdzakelijk van de gestegen vraag naar kabels, met name uit China. Het lokaal genoteerde fonds veranderde met een plus van 0,2 procent bijna niet in koers.

Een ander lokaal fonds, ontwerper van versnellingsbakken Antonov, won 14,8 procent. Het bedrijf maakte bekend dat er voor 4 miljoen euro kredietfaciliteiten getroffen zijn om zeker tot 2008 verder te kunnen met de bedrijfsactiviteiten.

De euro noteerde dinsdagochtend 1,2840 dollar tegen 1,2865 dollar aan het einde van de handel maandag.

mailIcon print |