*

 

RandstadRail blijft rijden tijdens staking

Door: redactie − 14/11/06, 16:58

(Novum) - Tijdens de landelijke staking in het openbaar vervoer op woensdag zal de Haagse RandstadRail gewoon rijden. Dit heeft vervoersorganisatie HTM dinsdag bekendgemaakt. Omdat deze sneltram pas kort in gebruik is, vindt HTM het niet verantwoord de verbinding stop te zetten.

HTM voegt hier aan toe begrip te hebben voor de 'gevoelens ten aanzien van marktwerking'. Tegelijkertijd betreurt het de staking omdat deze de reizigers en de organisatie benadeelt.

De vakbonden wisten eerder geen akkoord te bereiken met minister van Verkeer Karla Peijs (CDA) over de Wet personenvervoer. Vervoersorganisaties kondigden daarop de staking aan. Het overleg met Peijs ging over de verplichte aanbesteding van het openbaar vervoer in de grote steden. De bonden wilde deze verplichting met twee jaar uitstellen.

Woensdag rijden tussen 9.00 en 16.00 uur geen bussen, trams en metro's in Amsterdam, Den Haag, Rotterdam en Utrecht. In Rotterdam wordt een uur later begonnen met de acties. Het openbaar vervoer in Rotterdam is verder de hele dag gratis. De metro in Rotterdam rijdt wel de hele dag en de veerdiensten in Amsterdam varen ook tussen 09.00 en 16.00 uur.

mailIcon print |