(Novum/Betten) - Schiphol is intern voorbereid op een beursgang in oktober of november van dit jaar. Dit heeft chief financial officer Pieter Verboom woensdag aangegeven op een conferentie voor financieel directeuren in Noordwijkerhout. Het is de bedoeling dat dertig procent van de Schiphol-aandelen naar de beurs gaat, zegt Verboom. Hoeveel procent er naar institutionele beleggers gaat en hoeveel naar particuliere beleggers is nog niet duidelijk.
De overheid is al lange tijd bezig met de gedeeltelijke privatisering van Schiphol via de verkoop van een minderheidsbelang, onderhands of via een beursgang. Welk traject definitief gevolgd zal worden, is nog steeds niet duidelijk. Zelf heeft de luchthaven de voorkeur uitgesproken voor een beursgang.
Het kabinet wil 49 procent van de aandelen Schiphol op de markt brengen. De stukken zijn nu nog in het bezit van de Staat en van de gemeenten Amsterdam en Rotterdam. Eind deze maand spreekt de Eerste Kamer zich uit over de plannen. Amsterdam zal de komende vier jaar zijn aandelen in ieder geval niet verkopen en niet meewerken aan een beursgang, zo maakte het nieuwe college al bekend.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.