*

 

Voetbal: Haan kandidaat-bondscoach Iran

Door: redactie − 14/06/06, 16:12

TEHERAN (ANP) - Arie Haan is de voornaamste kandidaat om na het wereldkampioenschap voetbal in Duitsland bondscoach van Iran te worden. De oud-international werkt al in het land, bij Persepolis Teheran. Met die club behaalde hij sinds begin dit jaar nogal wat successen.

Iran opende de eindronde van het WK met een nederlaag van 1-3 tegen Mexico. Bondscoach Branco Ivankovic, een Kroaat, kreeg daarna een berg kritiek te verwerken.

De kandidatuur van Haan voor de hoogste voetbalpost is gelanceerd door de staatskrant van Iran. De Nederlandse oud-international trainde clubs in Duitsland, Belgiƫ, Nederland (Feyenoord) en Oostenrijk. Ook was hij bondscoach van China totdat dit land werd uitgeschakeld in de voorronden van het WK 2006.

mailIcon print |