(Novum) - (Novum) - Bierbrouwerij Grolsch is dinsdag gestopt met de bevoorrading van supermarktketen Albert Heijn en de slijterijen van Gall & Gall. Dat meldt de Enschedese bierbrouwerij donderdag. De brouwerij en de supermarktketen kunnen het niet eens worden over de leveringscondities, waarbij de prijs die de winkelketens voor het bier moeten betalen het belangrijkste twistpunt is. Onbekend is hoe lang de bevoorrading blijft stilliggen. Gall & Gall hoort net als Albert Heijn bij het Ahold-concern.
De tijd die de partijen nodig hebben om overeenstemming te bereiken bepaalt de periode dat de bevoorrading stilligt, zegt woordvoerder Coen Thönissen van Grolsch. De bierbrouwerij kan niet zeggen of er een tekort ontstaat in de winkels, meldt de woordvoerder. "Bier moet vers op de winkelvloer staan, dus het is een kwestie van dagen voordat de voorraad opraakt."
“Albert Heijn wil een betaalbare keuze bieden, ook binnen het bierassortiment”, zegt woordvoerder Els van Dijk van de supermarktketen. Daarom gaat Albert Heijn niet akkoord met een verhoging van de inkoopprijs met één euro per krat. Het gaat hierbij om kratten met 24 flesjes van 30 centiliter. Grolsch eist bovendien dat de winkelketen 1,30 euro per krat meer vraagt aan zijn consumenten. Hiermee kan Albert Heijn niet akkoord gaan, zegt Van Dijk. “Albert Heijn bepaalt bovendien zelf zijn verkoopprijzen.”
Consumenten kunnen zeker nog twee weken Grolsch-producten bij Albert Heijn en Gall & Gall kopen op basis van de huidige voorraad, meldt de woordvoerder.
Sinds de prijzenoorlog in de supermarkten losbarstte, staan de verhoudingen met leveranciers onder druk. Begin 2005 weigerde fabrikant Peijnenburg nog langer ontbijtkoek te leveren aan Albert Heijn, omdat de supermarktketen de koek onder de adviesprijs in de schappen had liggen.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.