(Novum/Betten) - Tiscali heeft zijn verlies over 2005 verkleind van EUR 134,2 miljoen naar EUR 12,8 miljoen. Dit heeft de Italiaanse internetaanbieder donderdagavond bekendgemaakt in een persbericht. De omzet steeg met 12% naar EUR 736,2 miljoen.
De omzetstijging is voornamelijk te danken aan de sterke groei van het aantal ADSL-klanten. Het aantal klanten lag eind 2005 66% hoger dan een jaar eerder, op 1,7 miljoen. Het aantal actieve gebruikers bedroeg 4,7 miljoen.
Het operationele verlies nam af van EUR 120,8 miljoen tot EUR 74,3 miljoen. Het EBITDA-resultaat over 2005 bedroeg EUR 117,1 miljoen, een stijging van 51% vergeleken met de EUR 77,5 miljoen van het voorgaande jaar.
Het afgelopen jaar geintroduceerde strategische plan, waarbij Tiscali zich onder andere richt op de landen die potentieel de meeste waarde creëren, wierp volgens het bedrijf zijn vruchten af.
De landen die het meest bijdroegen aan de omzetgroei waren het Verenigd Koninkrijk, Italie en Nederland. In Nederland nam de omzet toe met 17% vergeleken met een jaar eerder.
Het operationele resultaat van Tiscali Nederland bedroeg EUR 2 miljoen in 2005, ten opzichte van een verlies van EUR 10,2 miljoen in 2004.
Tiscali doet geen uitspraken over de vooruitzichten voor 2006.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.