AMSTERDAM (ANP) - Het bankentrio Fortis, Royal Bank of Scotland en Santander biedt 71,1 miljard euro voor ABN Amro exclusief de verkochte dochter LaSalle. Dat lieten de drie banken maandag weten. Het bod ligt 13,7 procent boven dat van rivaal Barclays.
De bieding komt neer op 38,40 euro per aandeel. Dat is evenveel als een eerder bod van de drie op ABN Amro inclusief LaSalle. Het contante gedeelte is wel opgetrokken. Het trio biedt 93 procent in contanten, terwijl dat eerder 79 procent was. Het aandeel van elke bank in de overnamesom blijft ongewijzigd.
De drie hebben zich erbij neergelegd dat de kroonjuweel LaSalle buiten de boedel valt. Afgelopen vrijdag bepaalde de Hoge Raad dat ABN Amro dit Amerikaanse dochterbedrijf mag verkopen aan Bank of America. Op dezelfde dag al liet het consortium weten met een herzien bod te komen.
In de nieuwe bieding stelt het consortium wel een nieuwe voorwaarde. Zo is deze alleen geldig als ABN Amro ,,geen overnames of desinvesteringen is overeengekomen of heeft gedaan met betrekking tot een substantieel deel van de activiteiten of activa'', aldus de banken.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.