*

 

Libanese militairen gesneuveld bij gevechten

Door: redactie − 14/07/07, 17:19

(Novum/AP) - Libanese troepen hebben zaterdag de extremisten van Fatah Islam die zich ophouden in het Palestijnse vluchtelingenkamp Nahr el-Bared bij Tripoli opnieuw met artilleriegeschut en tanks bestookt.

Fatah Islam schoot terug en vuurde zeker drie katjoesja-raketten af. Bij de gevechten kwam een Libanese militair om het leven. Een andere soldaat bezweek aan de verwondingen die hij vrijdag opliep.

Het staatspersbureau NNA meldde dat het leger 'aanzienlijke vooruitgang' boekt bij de operatie. Vrijdag liet het leger weten een aantal gebouwen in handen te hebben gekregen die door de strijders werden gebruikt, en dat het bezig is die vrij te maken van valstrikken en mijnen. Ook zou het net zich steeds meer rond de extremisten sluiten.

Donderdag en vrijdag sneuvelden bij hevige gevechten met de door Al-Qaida geïnspireerde Palestijnse extremisten zeven Libanese militairen. Sinds de strijd op 20 mei losbarstte zijn 96 soldaten omgekomen.

De Libanese autoriteiten zeiden op 21 juni dat de overwinning op Fatah Islam was behaald, nadat stellingen van de beweging aan de rand van het kamp in handen van het leger waren gevallen. De Palestijnse strijders trokken zich echter dieper in het kamp terug, waar zij zich verschansten in het bijna niet te veroveren netwerk van nauwe straatjes en steegjes dat het centrum vormt.

mailIcon print |