BRUSSEL (ANP) - Niks computerspelletjes of internet, in België zit het aloude stripverhaal opnieuw in de lift. In het land van Kuifje en Suske en Wiske ging het aanbod van strips dit jaar met 4 procent omhoog.
Dat meldt de Franstalige Belgische krant L'Echo zaterdag. Er werden in 2007 4313 verschillende stripverhalen gepubliceerd, aldus een overzicht. De productie zit al voor het twaalfde jaar in een stijgende lijn.
België is trots op zijn stripcultuur. Het land is de bakermat van helden als Kuifje (Hergé), Suske en Wiske (Willy Vandersteen), maar ook van de Smurfen (Peyo) en Lucky Luke (Morris). Er zijn hogescholen voor striptekenaars, er is een stripmuseum en strips zijn zelfs het voorwerp van wetenschappelijke verhandelingen. De animo om striptekenaar te worden is nog altijd groot.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.