PARIJS (ANP) - Zes Franse medewerkers van de organisatie Zoƫ's Ark die in Tsjaad veroordeeld zijn wegens poging tot ontvoering, zijn vrijdagavond aangekomen op de Franse luchthaven Le Bourget bij Parijs. Dat meldde de Franse justitie.
Het zestal moet hun gevangenisstraf in eigen land uitzitten, maakte de Tsjadische minister van Justitie eerder vrijdag bekend. Volgens de Franse aanklager François Molin is het zestal ,,zwak en nogal gedemoraliseerd''. Ze zijn overgebracht naar een gevangenis bij Parijs.
De vier mannen en twee vrouwen werden eerder deze week schuldig bevonden aan poging tot ontvoering van 103 kleine kinderen. Volgens de Fransen ging het om weeskinderen uit Darfur in Sudan die tijdelijk een onderkomen zouden krijgen in Frankrijk. De kinderen bleken echter geen wezen en kwamen ook niet allemaal uit Darfur in Sudan, sommigen kwamen uit Tsjaad zelf. De 'hulpverleners' kregen woensdag acht jaar dwangarbeid opgelegd.
Frankrijk en Tsjaad hebben een verdrag over de uitwisseling van gevangenen waardoor de Fransen hun straffen in eigen land kunnen uitzitten. Het zestal moet in de komende weken voor een Franse rechter verschijnen, maar aan de lengte van de straf zal niets veranderen, aldus het Franse ministerie van Justitie.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.