*

 

Rage Against The Machine naar Pinkpop

Door: redactie − 10/12/07, 11:15

LANDGRAAF (ANP) - Rage Against The Machine wordt hoofdact en afsluiter van Pinkpop op zondag 1 juni. The Foo Fighters zijn de dag daarvoor de hoofdact, bevestigde Pinkpop-baas Jan Smeets een bericht uit Dagblad de Limburger maandag.

Beide rockbands zullen volgens Smeets zorgen voor een uitverkochte 39e editie van Pinkpop. Beide bands zullen zaterdag en zondag zeker 60.000 toeschouwers trekken, aldus Smeets. Rage Against The Machine speelde al drie keer eerder op Pinkpop, in 1993, 1994 en 1996.

The Foo Fighters komen voor het eerst naar Pinkpop. Deze Amerikaanse band komt voort uit Nirvana, die in 1994 ophield te bestaan na het overlijden van zanger Kurt Cobain.

Voor het eerst sinds 1970 vindt het festival niet tijdens Pinksteren plaats. Dat komt omdat met Pinksteren volgens Smeets maar weinig echte topacts te krijgen zijn. Om die reden is het festival verplaatst naar het laatste weekeinde van mei.

mailIcon print |