*

 

Koerswinsten verwacht op Wall Street

Door: redactie − 10/12/07, 15:38

NEW YORK (ANP) - Wall Street begint de nieuwe handelsweek naar verwachting positief, geholpen door speculaties over een Amerikaanse renteverlaging met minstens 25 basispunten. ,,We weten dat ze de rente gaan verlagen, maar we weten niet met hoeveel'', zei een handelaar op Wall Street. Het besluit van het stelsel van centrale banken, de Fed, wordt dinsdag bekendgemaakt.

Financiële concerns staan positief in de belangstelling nadat het Zwitserse bankconcern UBS een forse kapitaalinjectie aankondigde van twee investeerders uit Singapore en het Midden-Oosten. Het gaat om een bedrag van 7,8 miljard euro. UBS maakte ook extra afschrijvingen bekend van 6,8 miljard euro als gevolg van de problemen op de Amerikaanse hypotheekmarkt.

Het Amerikaanse bankconcern Citigroup, dat onlangs ook een flinke kapitaalinjectie kreeg van een buitenlands staatsfonds na de bekendmaking van een grote afschrijving, noteerde tijdens de voorbeurshandel 0,6 procent hoger. De grootste bank in de Verenigde Staten houdt deze week een vergadering van twee dagen om te overleggen over een nieuwe bestuursvoorzitter.

Een half uur voor de opening wijzen de futures op de toonaangevende beursgraadmeters omhoog. De future op de S&P 500-index noteert 0,3 procent hoger 1512 punten. De future op de technologiebeurs Nasdaq wint 0,3 procent op 2139 punten.

mailIcon print |