*

 

Volleybalsters winnen eerste duel

Door: redactie − 07/11/07, 19:38

EINDHOVEN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben woensdag de eerste wedstrijd van het pre-olympische kwalificatietoernooi gewonnen. Het team van bondscoach Avital Selinger versloeg in het indoorsportcentrum in Eindhoven Tsjechië met 3-0 (25-20 25-14 25-13).

Hongarije is donderdag de tweede tegenstander in de vijfkamp. De winnaar van het toernooi plaatst zich voor het Europese olympisch kwalificatietoernooi in januari in het Duitse Halle. Daar ligt één toegangsbewijs voor de Spelen in Peking klaar.

De vrouwen van Selinger moesten voor eigen publiek wel even op gang komen. Mede dankzij een aantal fouten aan de kant van Oranje kwam Tsjechië verrassend op een 11-6-voorsprong. Nederland zette na dit moeizame begin echter met succes een inhaalrace in en boog de achterstand om naar 14-13. De thuisploeg maakte de set daarna toch nog overtuigend met 25-20 af.

In het tweede bedrijf nam de formatie van Selinger meteen het initiatief in handen en gaf dit niet meer af. Met slechts veertien punten hadden de Tsjechische vrouwen niet veel meer in te brengen. Ook de derde set heerste Oranje op alle fronten. Selinger gaf bij zoveel overmacht ook de wissels Alice Blom, Mirjam Orsel en Kim Staelens speeltijd. De ploeg besliste het duel uiteindelijk in vijfkwartier met 25-13.

mailIcon print |