(Novum/Betten) - (Update van eerder artikel. Meer informatie toegevoegd.)
TomTom heeft het bod op Tele Atlas verhoogd naar EUR 30 per aandeel. Dat schrijft het bedrijf woensdag in een persbericht. TomTom waardeert de kaartenproducent hiermee op EUR 2,9 miljard.
TomTom koopt meteen 25,8 miljoen aandelen Tele Atlas, een belang van 28,3%. Dit is inclusief 15,8 miljoen aandelen van International Asset Management.
Het hernieuwde bod is een premie van 81% op de slotkoers van Tele Atlas op 20 juli 2007. Het is 41% meer dan het eerdere bod van het bedrijf en 22% hoger dan het bod van concurrent Garmin.
TomTom verwacht het definitieve biedingsdocument eind november te publiceren en gaat uit van een afronding van de transactie eind 2007.
De termijn waarin aandeelhouders Tele Atlas hun aandelen kunnen aandelen aanbieden loopt naar verwachting van eind november tot eind 2007. TomTom verwacht nog steeds toestemming van de Europese Commissie voor eind november maar kan, zo stelt het, niet garanderen dat deze procedure na eind november door zal lopen. "Wanneer dit het geval zal zijn zal TomTom de verlengingsperiode verlengen", zo schrijft het bedrijf.
Eerder bood TomTom EUR 21,25 per aandeel op Tele Atlas. Garmin lanceerde daarna een tegenbod van EUR 24,50 per aandeel. TomTom verwacht dat het management van Tele Atlas het nieuwe bod zal steunen.
Op Euronext Amsterdam noteert het aandeel TomTom woensdag om 09.30 uur 0,5% lager op EUR 56,25. Tele Atlas wint dan 14,7% op EUR 30,92.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.