NEW YORK (ANP) - Beleggers speculeren er dinsdag op dat het kwartaalcijferseizoen, dat later deze week op gang komt, mee zal vallen. Daardoor stonden de aandelenbeurzen in New York tijdens de middaghandel licht in de plus.
De technologiesector was in trek door een aantal positieve beleggingsadviezen van zakenbanken. De Dow-Jonesindex van dertig toonaangevende fondsen stond met nog enkele uren voor de boeg op 14.061,94 punten. Dat is een stijging van 0,1 procent. De breder samengestelde S&P 500 won eveneens 0,1 procent en kwam daarmee op 1554,65 punten. Technologiebeurs Nasdaq ging met 0,1 procent omhoog naar 2789,87 punten.
Aluminiumproducent Alcoa doet traditiegetrouw nabeurs de aftrap voor de kwartaalcijfers. Het fonds steeg 0,8 procent naar 38,61 dollar en was daarmee een van de sterkste stijgers in de Dow. Beleggers zijn benieuwd naar de cijfers van het bedrijf, omdat ze een tipje van de sluier kunnen oplichten in hoeverre de onrust op de hypotheek- en kredietmarkten effect heeft gehad op de resultaten. Op maandag sloot het aandeel van Alcoa 1,3 procent lager.
Olie
Oliemaatschappij ExxonMobil was met een winst van 1,5 procent de sterkste stijger bij de hoofdfondsen. Het bedrijf profiteerde van de oplopende olieprijs. Voor een vat olie op de Amerikaanse oliemarkt in New York moest 80,79 dollar worden neergeteld, een stijging van 2,2 procent. Ook Chevron en ConocoPhilips waren in trek. De aandelen kregen er respectievelijk 1,1 en 1,8 procent bij.
Yum, een uitbater van restuarantketens, was met een winst van 5 procent een opvallende stijger. Dit moederbedrijf van onder meer Pizzahut, KFC en Taco Bell, verhoogde maandag zijn winstverwachtingen. Yum liet ook weten voor 4 miljard dollar aan eigen aandelen in te gaan kopen.
Google, het bedrijf van de gelijknamige internetzoekmachine, boekte 0,4 procent winst. Het aandeel werd zo 612,08 dollar waard. Het fonds profiteerde van koersdoelverhogingen door twee zakenbanken. Een van die banken, Lehman Brothers, verwacht dat Google binnenkort een mobiele telefoon op de markt zal brengen. Microsoft was ook gevraagd en won 1,3 procent. Dat kwam doordat zakenbank Goldman Sachs zijn winstverwachting voor het softwareconcern naar boven bij heeft gesteld.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.