(Novum) - Tegen acht verdachten van een groepsverkrachting in Emmen vorige maand is een derde aangifte binnengekomen. Een 14-jarig meisje heeft aangifte gedaan van aanranding, zegt een woordvoerder van het Openbaar Ministerie dinsdag. Het achttal wordt al verdacht van de verkrachting van een 16-jarig meisje en van aanranding van een 15-jarig meisje.
De verdachten, zeven jongens van 16 en 17 jaar en een man van 24, zouden het 14-jarige meisje op dezelfde dag hebben belaagd als hun andere twee slachtoffers. Dit was op 15 september. Het OM vermoedt dat de groep ook een vierde meisje heeft aangerand. Dit 14-jarige meisje heeft nog geen aangifte gedaan.
Van de acht verdachten zitten er nog zes vast. De andere twee blijven verdacht, maar speelden vermoedelijk 'een minder grote rol', zegt de woordvoerder van het OM. Vijf van de zes blijven zeker tot 1 november vastzitten, waarna wordt bepaald of hun hechtenis wordt verlengd.
Het voorarrest van de andere verdachte werd al eerder met negentig dagen verlengd. Dit betekent volgens de zegsvrouw dat hij waarschijnlijk tot aan de rechtszitting vastzit. De acht verdachten komen uit Coevorden, Lutten, Groningen en Emmen.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.