*

 

Northern Rock steunt overname door consortium

Door: redactie − 26/11/07, 10:24

LONDEN (ANP) - Een consortium onder leiding van Virgin Group van de zakenman Richard Branson heeft de voorkeur gekregen om de in financiële moeilijkheden gekomen Britse bank Northern Rock over te nemen. Dat maakte Northern Rock maandag bekend.

Een overname van Northern Rock door het Virgin-consortium wordt ook gesteund door het Britse ministerie van Financiën en de Britse centrale bank.

Het consortium wil bij een overname onmiddellijk 11 miljard pond sterling (15,3 miljard euro) terugbetalen aan de Bank of England, van de in totaal 25 miljard pond die aan Northern Rock is geleend. Daarnaast investeert de groep 1,3 miljard pond in Northern Rock, waarvan de helft wordt opgehaald met de uitgifte van nieuwe aandelen.

Tot het consortium behoren naast Virgin Group ook de Amerikaanse verzekeraar AIG, de investeringsmaatschappij WL Ross en een Britse en Aziatische investeerder. Northern Rock kreeg in september een noodkrediet van de Bank of England omdat de bank door de kredietcrisis aan onvoldoende geld kon komen om zijn activiteiten voort te zetten. Dat leidde tot lange rijen met bezorgde klanten die hun spaargeld wilden ophalen.

mailIcon print |