AMSTERDAM (ANP) - Op het Museumplein in Amsterdam zijn maandag tussen duizend en 1500 scholieren samengekomen om actie te voeren tegen de 1040-urennorm. De sfeer is grimmig. De politie heeft tenminste vier arrestaties verricht. Twee agenten raakten gewond.
Bij het Concertgebouw hinderen demonstrerende scholieren het verkeer. De mobiele eenheid (ME) voert charges uit.
Esther Tienstra, politiek secretaris van de GroenLinks-jongerenorganisatie DWARS riep de jongeren eerder via een megafoon op rustig te blijven en vooral geen rotzooi te trappen. Haar verzoek vindt echter geen gehoor. Groepjes scholieren rennen de nabijgelegen buurt in en vernielen autoruiten.
De leerlingen demonstreerden vrijdag ook al. Op het Museumplein kwamen toen zeker duizend scholieren bijeen. Tijdens de actie vernielden raddraaiers ruiten van auto's. Ook op het Leidseplein kwamen tieners bijeen. Daar gooiden ze met grote schaakstukken naar trams en winkels.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.