*

 

Youp van 't Hek pakt ,,gekte'' aan in eigen glossy

Door: redactie − 26/11/07, 15:08

AMSTERDAM (ANP) - ,,Heel Bangladesh loopt onder en wij kijken naar elkaars nagelknipper.'' Deze verwondering over de ,,tragische gekte'' over de glossy's van bekende Nederlanders deed Youp van 't Hek besluiten zelf ook een glossy te maken. 'De' Youp wordt maandagmiddag gepresenteerd.

Het tijdschrift is een eenmalige grap van de cabaretier. Overigens springt hij wel voorzichtig om met zijn grap. ,,Het blad lag tot kort voor de presentatie in de kluis. Ik wil niet dat anderen via een kort geding de verschijning tegenhouden.'' Hoewel in het blad 'interviews' en columns staan met en van bekende Nederlanders, is alle tekst van Van 't Hek.

,,Ik heb een dubbelinterview met Paul Witteman en we krijgen in dat gesprek enorme ruzie. Ook mijn personal trainer en astro-coach komen aan het woord.''

Producten

De lezer krijgt ook een beeld van de favoriete producten van de cabaretier. ,,Ik heb mijn favoriete schaar en emmer prachtig laten fotograferen. Emmers zijn zo makkelijk. Je kan er veel water in een keer mee verplaatsen.''

De afgelopen tijd gaf de cabaretier al een voorproefje van zijn glossy in zijn columns in het Vara TV Magazine. ,,Zij vroegen mij of het niet leuk was om een echt blad te maken en zo geschiedde.''

Van 't Hek is duidelijk over zijn bedoelingen met het blad. ,,Ik wil die egotripperij van bekende mensen keihard belachelijk maken."

De Youp telt 176 pagina's en er staan geen advertenties in. De oplage is 100.000 exemplaren. ,,We gaan niet bijdrukken, het blijft hierbij.'' Ook komt er geen tweede nummer, of het nu wel of geen succes is.

mailIcon print |