(Novum) - Tegen opiniepeiler Maurice de Hond is aangifte gedaan van heling van gestolen computergegevens. Dat heeft advocaat Jan Vlug van Michael de Jong, de klusjesman in de Deventer moordzaak, vrijdag bekendgemaakt. Het is de tweede strafklacht tegen De Hond. In augustus is hij al door De Jong aangeklaagd wegens smaad.
De Deventer moordzaak behelst de moord op de 60-jarige weduwe Jacqueline Wittenberg in 1999. Wittenberg werd met vijf messteken om het leven gebracht in haar woning. De belastingadviseur van Wittenberg, Ernest Louwes, is voor deze moord veroordeeld tot twaalf jaar cel. De Hond stelt dat de verkeerde verdachte is veroordeeld en dat haar klusjesman, Michael de Jong, de schuldige is.
Dinsdag werd in Deventer een 33-jarige man opgepakt voor het kraken van de e-mail van Vlug. Hij zou het wachtwoord van de advocaat hebben achterhaald en berichten hebben opgehaald. De gegevens zouden zijn doorgespeeld naar De Hond, want die publiceerde vorige maand privé-gegevens van Vlug op zijn website.
Vlug noemt het een schandelijke actie van De Hond. "Hij stelt dat hij de gegevens van een medewerker heeft gekregen, maar dat is onmogelijk", zegt Vlug. "Er werken hier drie advocaten en mijn echtgenote." De advocaat vindt dat De Hond geen gebruik had mogen maken van de gegevens en op zijn minst had moeten melden dat hij beschikking had over de informatie.
De Hond heeft in december vorig jaar via een kort geding een gedeeltelijk spreekverbod opgelegd gekregen van de rechter in Amsterdam. Sindsdien mag hij De Jong niet meer publiekelijk aanwijzen als de moordenaar.
Donderdag verscheen in de media het bericht dat De Hond de vriendin van De Jong zou hebben willen ontvoeren. Het Openbaar Ministerie gaf daarop aan dat er geen enkel aanknopingspunt is voor een verdenking van De Hond voor dit feit. De opiniepeiler verklaarde donderdagavond in het televisieprogramma Nova dat door hem ingeschakelde privédetectives wel pogingen hebben ondermomen om de vriendin van De Jong te spreken, los van De Jong. De beschuldiging van een ontvoeringsplan vond hij echter lachwekkend.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.