(Novum) - Ireen Wüst leeft vol zelfvertrouwen toe naar de afsluitende 5.000 meter van zondag op het WK allround in Heerenveen. De Brabantse won zaterdag de 1.500 en 3.000 meter, en mag daardoor ruim elf seconden verliezen op haar naaste belaagster Anni Friesinger. "Ik voel me goed, ik voel me sterk. Ik ga een super vijf kilometer rijden en dan zie ik wel waar het schip strandt."
Op het EK in Collalbo had Wüst een vergelijkbare voorsprong op de Tsjechische Martina Sábliková, maar verspeelde net teveel tijd op de slotafstand. "Toen was ik ook goed, maar nu ben ik beter in vorm. Vandaag had ik gewoon een superdag." Wüst bewees dat zaterdag door op zowel de 1.500 als de 3.000 meter een baanrecord te rijden. Bovendien reed ze op de drie kilometer, net als op de 500 meter van vrijdag, een persoonlijk record.
Paulien van Deutekom beleefde zaterdag ook een goede dag, maar belandde op de 1.500 meter (vijfde) en de 3.000 meter (vierde) net naast het podium. "Natuurlijk baal je als je elf honderdsten van een seconde te kort komt, maar het geeft wel vertrouwen dat ik er zo dichtbij zit. Het zou echt supermooi zijn geweest als ik het podium had gehaald." Debutante Van Deutekom staat na drie afstanden op de vierde plaats in het algemeen klassement.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.