*

 

'Kwaliteit leven moet op agenda kabinet'

Door: redactie − 16/01/07, 14:06

(Novum) - De verbetering van de kwaliteit van het leven moet onderdeel worden van de missie van het nieuwe kabinet. Een petitie die daartoe oproept, is dinsdag overhandigd aan de Kamercommissie voor Volksgezondheid.

De petitie is aangeboden door een delegatie van Revalidatie Nederland, de brancheorganisatie van de revalidatie-instellingen in Nederland. De verbetering zou alleen zijn te realiseren door scherpere investeringen in de sector. Het korten van zorginstellingen die slecht presteren werkt niet volgens Revalidatie Nederland.

Uit recent onderzoek van het Sociaal Cultureel Planbureau blijkt dat circa anderhalf miljoen mensen met een langdurige lichamelijke beperking het leven als minder aangenaam ervaren dan anderen. In de komende kabinetsperiode kloppen naar verwachting ruim 200 duizend mensen aan bij een revalidatiecentrum.

Volgens voorzitter Kick Visser van Revalidatie Nederland heeft het kabinet in 2004 en 2005 te veel op het budget voor revalidatie bezuinigd. Als er meer wordt geïnvesteerd in nieuwe methoden en technieken in de sector, zouden de kosten van bijvoorbeeld uitkeringen kunnen dalen.

mailIcon print |