DEN HAAG/NEW YORK (ANP) - De meeste zwangere vrouwen in Afrika krijgen nog steeds geen medicijnen die moeten voorkomen dat hiv, het virus dat aids kan veroorzaken, wordt overgedragen aan hun kinderen. Wel is de behandeling van kinderen met aids in de afgelopen jaren verbeterd.
Dat concludeert het VN-kinderfonds Unicef in een rapport dat dinsdag is gepresenteerd. Volgens de notitie is in Afrika een op de tien zwangere vrouwen met hiv besmet. In de Zuid-Afrikaanse stad Pretoria is een op de vier kinderen besmet met het virus dat aids kan veroorzaken.
Het voorkomen dat moeders met hiv het virus overdragen op hun (ongeboren) baby is van het grootste belang, stelt Unicef ,,In 2006 kregen ongeveer 530.000 kinderen hiv, meestal via hun moeders. Zonder behandeling zal de helft van de geïnfecteerde kinderen voor het derde levensjaar overlijden.''
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.