BUNNIK (ANP) - ProRail was donderdag zeer blij met het pak sneeuw dat Nederland bedekte. De spoorbeheerder kon dankzij het weer de nieuwe perronverwarming testen op station Bunnik. Die moet ervoor zorgen dat de sneeuw op het perron smelt en dat er geen ijzel ontstaat.
,,En dat is gelukt. De verwarmde perrondelen waren helemaal sneeuwvrij'', aldus een woordvoerster. Op het perron liggen speciale vloerelementen, betonnen perronradiatoren, die ervoor zorgen dat warm en koud water wordt opgeslagen in een bron in de bodem. In de winter kan het warme water uit de bron, een meter onder de grond, naar boven worden gehaald om het perron te verwarmen. Het water is dan circa 8 graden Celsius.
De proef van ProRail duurt de hele winter. Blijft het bedrijf tevreden, dan krijgen alle perrons van station Bunnik vloerverwarming. Daarna breidt ProRail het systeem mogelijk uit naar andere stations. Dit kan doordat de vloerverwarming gebruik maakt van de bestaande wisselverwarming.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.