*

 

Alle middelen zijn toegestaan in nieuw Irak-beleid

Door: redactie − 12/01/07, 07:27

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse en de Iraakse regering zijn een nieuw ,,Alle middelen zijn toegestaan''-beleid overeengekomen waarbij Amerikaanse militairen ook extremistische Iraakse leiders mogen doden.

Dit heeft een hoge Amerikaanse legerfunctionaris die niet met naam genoemd wil worden, donderdag tegen journalisten gezegd tijdens een toelichting op het nieuwe Irak-beleid van president George Bush.

Eerder had de Iraakse regering uit ,,politieke overwegingen'' niet willen instemmen met door de Amerikanen voorgestelde liquidaties. Volgens de Pentagon-functionaris willen de Amerikanen geen gewone Iraakse politici vermoorden, maar alleen mensen die ,,rechtstreeks betrokken zijn bij het aanmoedigen tot geweld''.

mailIcon print |