MADRID (ANP) - Mauretanië gaat een schip met Aziatische en Afrikaanse emigranten toelaten. De circa vierhonderd vluchtelingen dobberen al ruim een week op zee, nadat hun boot voor de West-Afrikaanse kust averij had opgelopen en stil kwam te liggen.
Geen van de landen in de omgeving wilde het schip toelaten tot zijn territoriale wateren. De Spaanse vice-premier Maria Teresa Fernandeze de la Vega liet vrijdag weten dat er nu overeenstemming was bereikt met Mauretanië, dat het vaartuig laat slepen naar de haven van Nouadhibou. Kinderen en zieke mensen zullen er dan af mogen.
Na de identificatie van alle opvarenden zullen zij worden gerepatrieerd. Hulporganisaties luidden donderdag de noodklok over de toestand van de emigranten. Er zouden onvoldoende drinkwater, voedsel of hygiënische voorzieningen op het schip aanwezig zijn.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.