*

 

Rijk schrapt vijftienduizend banen

Door: redactie − 09/02/07, 17:07

(Novum) - Bij de overheid worden de komende vier jaar vijftienduizend banen geschrapt. Dat moet in de volgende kabinetsperiode 750 miljoen euro besparen. Dit staat in een notitie die vrijdag naar de Tweede Kamer is gestuurd. De maatregel is een direct gevolg van het regeerakkoord van het nieuwe kabinet.

CDA, PvdA en ChristenUnie hebben in het regeerakkoord besloten om 750 miljoen euro te besparen op ambtenaren in dienst van de nationale overheid. In de notitie schrijven ambtenaren dat de rijksoverheid op de meeste onderdelen goed functioneert maar dat er winst te behalen valt in de overhead en het toezicht. Dat vergt, schrijven de ambtenaren, een buitengewoon ambitieus programma met nieuwe prioriteiten en een andere werkwijze van de rijksoverheid.

De helft van de banen moet via natuurlijk verloop verdwijnen. Voor de andere helft zullen ambtenaren worden herplaatst en zal een nog onbekend aantal gedwongen ontslagen vallen. De maatregel kost een half miljard euro.

mailIcon print |